Teneryfa wyróżnia niezwykłym bogactwem różnych mikroklimatów i widoków. Środkowej części wyspy znajdziemy bardziej pustynno-księżycowy klimat, który Teneryfa zawdzięcza wygasłemu już wulkanowi i jego erupcjom.

Volcan El Teide

Ten niezwykły krajobraz można poznać z okien kolejki górskiej, która wiezie nas niemal na sam szczyt wulkanu. Kiedy wjeżdżamy na górę zaczynają rozpościerać się przed nami niezwykłe, praktycznie górskie widoki. W końcu szczyt wulkanu znajduje się na wysokości 3718 metrów nad poziomem morza. No wysokość, na której spokojnie znajdziemy już śnieg. Kto by pomyślał, skoro jeszcze kilka godzin wcześniej byliśmy na gorącej plaży?

Park narodowy

Wulkan jest częścią niezwykłego parku narodowego na Teneryfie, który urzeka swoim niecodziennym klimatem. To również świetne miejsce na zapalenia grilla z przyjaciółmi (oczywiście w wyznaczonych do tego miejscach). Nie zapomnijcie się jednak ciepło ubrać – to miejsce, w którym temperatura lubi płatać figla! To miejsce obowiązkowe do zobaczenia podczas wakacji na wyspie.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ