Teneryfa to największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej położenie sprawia, że śródziemnomorski klimat łączy się tam z egzotyczną bryzą Oceanu Atlantyckiego. Nic więc dziwnego, że Teneryfa to bardzo częsty kierunek wakacyjnych wycieczek.

Zróżnicowany krajobraz

Na Teneryfie zobaczymy wiele rożnych widoków – to jedno z miejsc, które łączy w sobie suchy, plażowy klimat, górskie rejony, które wyglądają niczym obrazki z Księżyca (to wszystko zasługa nieczynnego wulkanu i pozostałości po jego erupcjach) i piękne, zielone rejony na północy wyspy. Chociaż wyspa nie jest duża, jej ukształtowanie sprawia, że na przestrzeni kilku kilometrów może występować całkowicie różna pogoda!

Owocowe gaje

Teneryfa słynie z plantacji bananów, winnic i owocowych gajów. Dla fanów domowego wina (ale takiego prawdziwego) spożywanego do obiadu lub kolacji i… bananów to rejon idealny na spokojny wypoczynek. Białe domki w niedużych wioskach, które w ogóle nie sprawiają wrażenia jakby znajdowały się w turystycznym centrum, nadają temu miejscu niepowtarzalny klimat.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ