Po co jeździć do Rio de Janeiro jeśli na Teneryfie również można wziąć udział w ogromnym wydarzeniu? Karnawał w stolicy jest drugim co do wielkości karnawałem na świecie i ściąga każdego roku ponad 200 tysięcy ludzi, którzy wychodzą na ulice, przebierają się w kolorowe stroje i bawią do białego rana w rytm muzyki.

Nie tylko pochód

Karnawał to z resztą nie tylko pochód – w jego trakcie odbywa się ogromna ilość koncertów, konkursów na królową karnawału czy konkursy grup muzycznych. Ilość atrakcji w tych dniach może przejść twoje najśmielsze oczekiwania, warto więc sprawdzić datę i zarezerwować termin!

Święto kąpieli kóz

Jeśli na Teneryfę wybierzecie się w czerwcu będziecie mieli okazję do wzięcia udziału w naprawdę ciekawym święcie – Baño de las cabras. W jego trakcie mieszkańcy przebierają się w tradycyjne stroje, grają tradycyjną, kanaryjską muzykę i… kąpią kozy w słonej wodzie. W tej niezwykłej kąpieli w rybackim nabrzeżu w Puerto de La Cruz biorą udział wszystkie kozy z miasteczka, może to być więc nawet ponad 300 zwierząt!

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ